Boşanma avukatı; aile hukuku alanında (özellikle boşanma davası alanında) kendini geliştiren, daha çok bu davalar üzerinde hassasiyetle duran ve bu alandaki yargılama kuralları ve düzenlemeleri ile ilgili alanda kendisini geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden avukatları tanımlamak için kullanılan bir kavramdır.


Türkiye'nin her ilinde olduğu gibi Adana'da da, boşanma davaları maalesef hızla artan davalar sırasında üst sıralarda yer almaktadır. 


Adana boşanma avukatı sayısı bakımından, bu alanda kendini geliştiren avukatlar açısından zengin bir şehirdir.


Boşanma davası gibi, eşlerin ve müşterek çocukların gelecekteki maddi ve manevi hayatları açısından önemli bir dava türünde, tarafların haklarının en iyi şekilde korunması için bu alanda özel çalışmalarda ve incelemelerde bulunan avukat sayısı, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de ve Adana'da da artmıştır.


Bir boşanma avukatı sadece boşanma davası sürecinde değil, tüm boşanma sürecinde (boşanma kararı, kararı uygulamaya geçirme, boşanma davası süreci, dava sonrası maddi ve manevi açıdan süreç vs.) müvekkili ile temas içinde olmaktadır. İster istemez bu tip davalarda müvekkil-avukat ilişkisi böyle bir evrilmeye gitmiştir. Bu gerçek karşısında boşanma avukatları, tüm bu süreçte sadece hukuk disiplininden değil, psikolojik ve sosyolojik açıdan da müvekkiline destek olmakta, psikoloji ve sosyoloji disiplinlerinden de bu süreçte faydalanmaktadır.


Yüksekkaya Law Office olarak gerek biz, gerekse bu konuda titizlikle çalışma yapan avukat meslektaşlarımız, boşanma sürecinde müvekkillerine en iyi avukatlık hizmetini vermek için yoğun çaba harcamayı, mesleki anlamda bir görev olarak bilmekteyiz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.